Wiadomości

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez obywatela. Jak się okazało, interweniującym wobec pijanego kierowcy był policjant z sąsiedniej jednostki

Data publikacji 09.07.2018

Do policyjnego aresztu w Brodnicy, trafił 62-letni kierowca renault, który w stanie nietrzeźwości wjechał do rowu. Mężczyzna chciał odjechać z miejsca zdarzenia, lecz uniemożliwił mu to obywatel. Jak się później okazało, interweniującym wobec nietrzeźwego kierowcy był policjant z Nowego Miasta Lubawskiego.

Do zdarzenia doszło w sobotę (7.07.). Około godz. 15:30 brodnicki dyżurny został poinformowany, że obywatel ujął pijanego kierowcę. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, zastali zgłaszającego, który oznajmił, że widział jak kierujący renault wjechał do rowu. Kiedy zgłaszający podszedł sprawdzić, co się stało, kierowca próbował odjechać z miejsca zdarzenia, jednak zgłaszający uniemożliwił mu to, odbierając kluczyki od auta. 62-letni kierowca renault na policyjnym alkoteście „wydmuchał” ponad 2 promile. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdami. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jak się okazało mężczyzna, który interweniował wobec nietrzeźwego kierowcy, jest policjantem w Nowym Mieście Lubaskim i wykazał się postawą godną naśladowania.

Publikacja: Agnieszka Łukaszewska