Egzamin na kartę rowerową - Wiadomości - KPP w Brodnicy

Wiadomości

Egzamin na kartę rowerową

Data publikacji 21.06.2018

We wtorek (19.06.) w Szkole Podstawowej w Osieku odbyły się egzaminy na kartę rowerową. Uczniowie dwóch klas wykazali się ogromną wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego oraz sprawnościową jazdą rowerem. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwali brodniccy policjanci i nauczyciele.

Dbając o bezpieczeństwo młodzieży, policjanci ruchu drogowego brodnickiej komendy, po raz kolejny uczestniczyli w przeprowadzeniu egzaminu na kartę rowerową. Chętni do uzyskania „pierwszego prawa jazdy” w postaci karty rowerowej przystąpili do części teoretycznej jak również praktycznej egzaminu. Warunkiem koniecznym przystąpienia do części praktycznej egzaminu było zaliczenie przeprowadzonej części teoretycznej, która polegała na prawidłowym rozwiązaniu testu wiedzy dotyczącego przepisów drogowych. Część praktyczna to specjalny przygotowany tor przeszkód, na którym trzeba było wykazać się umiejętnością opanowania roweru podczas wykonywania różnych manewrów oraz znajomością znaków i przepisów drogowych.

Apelujemy do wszystkich rodziców o zwrócenie szczególnej uwagi na swoje pociechy podczas zbliżających się wakacji. Okres letni to czas wzmożonego ruchu na drogach, a co się z tym wiążę zwiększone ryzyko niebezpieczeństwa. Zatem pamiętajmy o tym, aby  młodym kerowcom zapewnić  odpowiednie miejsce na rowerowe przejażdżki.

 

 

 

W zastępstwie

mł.asp. Magda Dobrzyńska

Oficer Prasowy

Komendatnta Powiatowego Policji w Brodnicy

Publikacja: Agnieszka Łukaszewska