Wiadomości

„Ferie 2018”- Kontrole autobusów na wniosek organizatora lub przewoźnika

Data publikacji 16.01.2018

Już za niespełna miesiąc w województwie kujawsko-pomorskim rozpoczną się ferie zimowe. Brodniccy policjanci przypominają o możliwości sprawdzenia stanu technicznego autokarów przewożących dzieci na wypoczynek zimowy. Kontrola ta, możliwa jest po złożeniu pisemnego wniosku do Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, przez organizatora wycieczki bądź przewoźnika. (wzór wniosku)

Już niedługo, w województwie kujawsko-pomorskim rozpoczną się ferie zimowe. Brodniccy policjanci przypominają, że jest możliwość kontroli stanu technicznego autokarów przewożących dzieci na zorganizowany wypoczynek.

Zgłoszenie pisemne organizatora wycieczki bądź przewoźnika należy z minimum 7-dniowym wyprzedzeniem złożyć u Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, przy ul. Zamkowej 13 osobiście lub przesłać na numer faksu KPP Brodnica nr 56 49 14 247. Tygodniowy termin pozwala policjantom racjonalnie zaplanować  służbę w dniach, w których zostało zgłoszono kilka kontroli autobusów.

Kontrole autobusów dokonywane są w miejscu zbiórki uczestników wycieczki w obecności organizatora.

Aby wycieczka wyjechała z miejsca zbiórki w planowanych godzinach, należy na kontrolę pojazdu przeznaczyć co najmniej pół godziny. Należy brać pod uwagę, że w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, policjanci nie zezwolą na dalszą jazdę niesprawnym autobusem. (wzór wniosku do pobrania na dole strony)

 

Publikacja: Agnieszka Łukaszewska

Pliki do pobrania

  • 12.8 KB